Головна » Файли » Школярам » Школярам

Вчимося писати диктант на "12"
[ Викачати з сервера (52.0 Kb) ] 07.12.2014, 00:28

Вчимося писати диктант на "12"
 


     Згадайте, чого ви найбільше боялися, коли вчилися в школі. У когось коліна тремтіли перед контрольною з математики, хтось дуже не любив виходити до дошки, а когось лякали диктанти.
 
     Диктант - річ не дуже приємна, але потрібна. Деякі діти пишуть його без проблем, але іноді це стає ще одним приводом для переживань і сліз ... Тому деяким дітям, а відповідно, і їх батькам треба готуватися до диктантів заздалегідь і дуже ретельно. На жаль, одна дитина тут не впорається. Потрібна допомога.

     Але якщо ви повні рішучості зробити з дочки або сина людину грамотну, треба запам'ятати кілька простих правил проведення диктанту. По-перше, купіть спеціальну методичку або збірник диктантів для середньої школи (вони продаються в спеціалізованих магазинах), виберіть текст на те правило, яке вивчає зараз ваша дитина, читайте його дуже чітко й повільно (але не по буквах), щоб підліток добре зрозумів зміст . Потім диктуйте спочатку ціле речення, а далі - розбиваючи його на слова. Не забувайте про тимчасовий регламент! Щоб підключити дитини до процесу підготовки до диктанту, напишіть разом із нею складні слова на картках. Тобто, писати буде дитина, ваша роль - перевірити правильність слів. Перевертаючи картки на манер екзаменаційних білетів, дитина зможе сама перевірити написане в зошиті.

    Ви можете наговорити текст диктанту (або частину його, або навіть просто складні слова) на диктофон. Діти, яким легше спочатку прослухати весь текст, підуть на це технічне нововведення із задоволенням. Якщо у вас є можливість спілкуватися з комп'ютером, то можна зробити так звані пазли з різних частин важкого тексту. Наберіть весь текст на комп'ютері, розбийте його на безліч частин, а потім роздрукуйте на маленьких картках. Дитина із задоволенням буде збирати таку ось "текстову" головоломку (заодно багаторазово читаючи написані слова). Для боротьби з особливо складними словами можна знову застосувати картки, тільки вже не цілих слів, а окремих букв. Картки перемішуємо, і дитина самостійно складає з нього  слово, яке «не піддається». Можна запропонувати дитині пошукати риму до таких слів або пограти з нею в "слова". Ви пишете першу і останню букви слова, дитина вгадує відсутні. За правильні букви - приз, за ​​орфографічні помилки - штраф. Взагалі треба намагатися використовувати протягом дня будь-яку можливість попрактикуватися у написанні диктанту. Причому, тексти можуть бути  різні, починаючи від кулінарних рецептів, закінчуючи уривками з пригодницьких книг. Чим частіше дитина пише під диктовку в спокійній обстановці (адже, погодьтеся, диктант - це завжди стрес) різні тексти, тим швидше вона звикне до цього. Обов'язково навчіть дитину перевіряти написане.  Для цього найкраще  уважно прочитати весь текст, розбиваючи слова на склади і  промовляючи їх про себе. Потім корисно прочитати текст ще раз, але з кінця до початку. Це відволікає від "сюжету", і помилки стають помітнішими.

     Корисно писати диктанти щодня, по 15-20 хвилин.

     Ще один спосіб розвитку грамотності - заучування написання слів за орфографічном словником так, як ми вивчаємо іноземну мову.

     Скористайтеся моїми порадами, і тоді, я впевнена, ваша дитина  перестане нервуватися, коли в школі прийде час чергового диктанту.

Для підготовки учнів до написання диктантів можете скористатися  колекцією диктантів.

Категорія: Школярам | Додав: barbosi_k
Переглядів: 1807 | Завантажень: 1536 | Рейтинг: 3.8/5
Всього коментарів: 0
avatar